« Giriş sayfasına dön

IntimaLase®

IntimaLase® Nedir?

IntimaLase®, vajinal kanalın insizyonsuz, non-invaziv fototermal sıkılaştırılması için kullanılan eşsiz, patent bekleyen bir Er:YAG lazer terapisidir. Klinik çalışmalar; IntimaLase®'ın etkili, kolay uygulanabilen ve güvenli bir prosedür olduğunu göstermiştir.

IntimaLase'ın endikasyonu; vajinal relaksasyon sendromudur ki burada vajinanın optimal yapısal formunun kaybı söz konusudur. Bu durum genellikle doğum esnasında vajinal kanalın aşırı gerilmesinin yanı sıra doğal yaşlanma ile de ilişkilidir.

IntimaLase® nasıl çalışır?

  • Tescilli "Smooth-mode" teknolojisine sahip Fotona’nın 2940 nm Er:YAG non-ablatif lazeri,vajinal dokuyu termal olarak etkiler, kollajen remodeling'ini stimüle eder ve vajinal mukoza dokusu ve kollajenden zengin endopelvik fasyadaki yeni kollajen liflerinin sentezini de etkiler.
  • Kollajen neojenezinin ve remodeling, nihai sonucu vajinal kanalın sıkılaşmasıdır.

Hastalarınız için IntimaLase®'nin eşsiz avantajları

Er:YAG ile gerçekleştirilen non-ablatif, minimal invaziv prosedür olarak IntimaLase™ aynı zamanda daha güvenli, daha hızlı ve hasta-dostu bir çözüm sunmaktadır ki bu diğer vajinal sıkılaştırma yöntemleri ile meydana gelen istenmeyen komplikasyonları engellemektedir.

Klinik sonuçlar sıkılaşmış bir vajinal kanal, daha fazla cinsel tatmin ve hastanın yaşam kalitesinde belirgin iyileşme göstermektedir.

Genellikle iki seans önerilmektedir. Hiç bir operasyon öncesi hazırlık ya da operasyon sonrası önleme htiyaç yoktur. Hastalar hızla normal günlük aktivitelerine dönebilirler.

Farklı klinik sonuçlar

En son bilimsel sonuçlar (bakınız kitaplık sekmesi), vajinal sıkılık ve cinsel hazda net biçimde büyük gelişme göstermektedir.

  • Hastaların %95'i IntimaLase tedavi sonrasında vajinal sıkılıklarındaki değişikliği kuvvetli ya da orta derece gelişme şeklinde değerlendirmektedir.
  • IntimaLase tedavisi sonrasında vajinal kanalın ortalama daralması idi.
  • Yüksek seviyede hasta memnuniyeti (%97). Klinik sonuçlar, hızlı ve uygulaması kolay IntimaLase tedavisinin hiç bir istenmeyen yan etki ya da kontraendikasyona sahip olmayan etkili, non-invaziv bir prosedür olduğunu kanıtlamıştır.

IntimaLase® kullanmaya başlanılması

IntimaLase'a dair eğitim Lazer ve Sağlık Akademisi* tarafından sağlanacaktır ve tıbbi lazer teknolojisi konusunda uzmanların kılavuzluğunda tek başına bir eğitim atölyesi şeklinde sunulacaktır. Katılımcıların canlı gösterimlere dahil olacakları ve lazer fiziği ve lazer-doku etkileşimleri konusunda derin bilgi alabilecekleri yoğun eğitim atölyesi; IntimaLase tedavisi ve özel Er:YAG lazer sistemi ile yapılabilecek diğer prosedürlerin temelleri için gerekli olan anlayışı sağlayacaktır.

Görüşler

“Minimal invaziv ve hasta dostu prosedürler lehine küresel bir evrimin ardından,vajinal sıkılaştırma için yeni bir protokol olan “Intimalase” geliştirilmiştir. Bu yöntem hasta vajinal gençleştirmesini sağlamaktadır ve CO2 lazer gibi daha invaziv tedavi alternatiflerinde izlenen istenmeyen komplikasyonları önlemektedir.”

Adrian Gaspar, Md,
Mendoza Üniversitesi, Arjantin
(FIGO konferansında, Roma 2012)

"30 yılı aşkın süredir çalışan tecrübeli bir jinekolog olarak; Vajinal Relaksasyon Sendromunun tedavisi için bu yeni, tamamen innovatif lazer teknolojisi ile tanıştığımda oldukça heyecanlandım. Bir yıl boyunca prosedürü yaptıktan sonra, vajinal sıkılaştırma için IntimaLase'ın mükemmel bir çözüm olduğunu söyleyebilirim. Bir çok hastam, minimal invaziv olması ve cinsel hazdaki belirgin iyileşmeler sebebiyle bu terapiyi oldukça övmektedirler. Benim için bu; kliniğimizin sunduğu estetik jinekolojik terapilerin yelpazesini genişletmemi sağlayan basit, güvenli ve etkili bir prosedürdür."

Ivan Fistonic, MD, PhD
Fistonic Jinekoloji Kliniği
Zagreb, Hırvatistan

IntimaLase® ve diğer jinekolojik tedaviler aşağıdaki Fotona lazer sistemleri ile birlikte kullanılabilir:

  • FotonaSmooth SP çoklu-uygulama lazer sistemi; endüstrinin en performanslı Er:YAG, Nd:YAG ve QCW* Nd:YAG lazerlerinin gücünü kombine eden tek, benzersiz yetenekli jinekolojik çözümü sunar ve tüm jinekolojik uygulamaları tedavi etmek için idealdir ve buna ek olarak da estetik, dermatoloji ve cerrahi alanlarındaki bir çok başka tedavide de kullanılabilir.
  • FotonaSmooth XS Er:YAG lazer, çok daha fazla hasta konforu, azalmış işgörmezlik süresi ve daha hızlı iyileşme ile birlikte temassız, non-invaziv jinekolojik prosedürleri etkileyici biçimde gerçekleştirmek için güç ve hassasiyet sunmaktadır. Jinekolojik tedavilere ek olarak; FotonaSmooth XS aynı zamanda güçlü bir cilt gençleştirme çözümüdür ki yüzeysel-derin peeling, non-ablatif ya da tamamen ablatif ve tam kattan fraksiyonel cilt soymaya kadar değişen farklı fonksiyonlara sahiptir.

Üstün Performans

FotonaSmooth XS ve SP sistemlerinin her ikisi de yüksek prformans VSP Er:YAG lazer ile donatılmıştır ki bu lazer dokuyu etkili biçimde keser ve doğru biçmde değişken "soğuk" ablasyon ve non-ablatif termal oranlara ayarlanabilir. Tam ayarlanabilirlik, hassas hastalarınız için gerekli klinik sonuçları elde etmenize olanak verir.

FotonaSmooth SP lazerler üzerindeki tamamlayıcı Nd:YAG lazer, derine penetre olur ve cilt yüzeyine hasar vermeden termal etkiler oluşturmaya çalışır. Konvansiyonel Nd:YAG teknolojileri ile karşılaştırıldığında, Fotona’nın tescilli DKD (Değişken Kare Darbe) teknolojisi sadece hedeflenen yapılarla sınırlı neredeyse anlık sıcaklık artışları yaratır. Hiçbir gereksiz enerji dokuda depolanmaz.

El aparatları & Aksesuarlar

Fotona'nın özel olarak dizayn edilmiş, inovatif el aparatı teknolojisi; lazer atımlarının tedavi bölgesine güvenli, tam olarak kontrollü ve etkili biçimde dağıtılmasını sağlar. El aparatları ve diğer aksesuarlar hakkında daha fazla bilgi yukarıdaki ürün sayfalarında bulunabilir.